شنبه 17 اسفند‌ماه سال 1387

داوطلبان کارشناسی ارشد فراگیر نگران محدودیت در پذیرش نباشند 

منبع:ایرنا

قائم مقام وزیر علوم و رییس دانشگاه پیام نور از داوطلبان کارشناسی ارشد فراگیر خواست در رابطه با ایجاد محدودیت و سقف پذیرش دانشجو در رشته‌های فراگیر نگرانی نداشته باشند.

سید محمد حسینی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا، افزود: با توجه به افزایش داوطلبان دوره‌های فراگیر از یک طرف و محدودیت امکانات دانشگاه پیام نور از طرف دیگر، برخی تصورات به وجود آمد که در برخی رشته ها که تعداد زیادی از داوطلبان حد نصاب نمره لازم را به دست می‌آورند پذیرش دانشجو محدود شود.

وی با یادآوری اینکه قبولی داوطلبان دوره‌های فراگیر براساس کسب حد نصاب نمره لازم از سوی داوطلبان صورت می‌گیرد توضیح داد: در تلاش هستیم که تعداد اعضای هیات علمی و امکانات موجود دانشگاه پیام نور را به میزان قابل قبولی افزایش دهیم و نهایت تلاش خود را به کار خواهیم گرفت تا ظرفیت پذیرش دانشجوی فراگیر در هیچ رشته‌ای به دلیل کمبود امکانات یا عضو هیات علمی با محدودیت روبه رو نشود.

حسینی خاطرنشان کرد: سال گذشته در یکی دو رشته تحصیلی تعداد زیادی از داوطلبان موفق به کسب حدنصاب نمره لازم شدند درحالیکه امکانات ما در این رشته‌ها درمقایسه با تعداد قبول‌شدگان کافی نبود؟ از همین رو ناچار شدیم تعدادی از آن‌ها را در ترم دوم پذیرا باشیم که با اعتراضاتی از سوی این دانشجویان نیز روبه رو شدیم.

وی ابراز امیدواری کرد با توسعه فضای فیزیکی و تجهیزات و امکانات آموزشی، پذیرش دانشجویان کارشناسی ارشد فراگیر با هیچ گونه مشکل و محدودیتی روبه رو نشود.

رییس دانشگاه پیام نور آمار داوطلبان شرکت‌کننده در آزمون کارشناسی ارشد امسال را نزدیک به ‪ ۱۰۵‬هزار نفر اعلام کرد.

ثبت نام اینترنتی داوطلبان آزمون دوره‌های فراگیرکارشناسی ارشد سال ‪۱۳۸۸‬ دانشگاه پیام نور از روز ‪ ۳۰‬بهمن ماه امسال آغاز و تا پایان روز یکشنبه ‪ ۱۱‬اسفندماه سال جاری ادامه داشت.