X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
شنبه 12 بهمن‌ماه سال 1387

800 هزار داوطلب تحصیلات تکمیلی در کشور وجود دارد 

منبع:آموزش نیوز

در حال حاضر 800 هزار داوطلب کشور در پشت صف ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری هستند.
به گزارش خبرنگار «شبکه خبر دانشجو» از خرم آباد، حجت الاسلام جهانبخش غدیری پنجشنبه، 10 بهمن در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران استانی که با حضور روسای واحدهای مختلف لرستان در واحد خرم آباد برگزار شد، تصریح کرد: توسعه تحصیلات تکمیلی در کشور بنا بر تاکید مقام معظم رهبری در سال‌های اخیر باید با جدیدت بیشتر مورد توجه قرار بگیرد.

نماینده عالی رئیس دانشگاه آزاد در دانشگاه های آزاد لرستان با بیان اینکه دانشگاه باید در راستای دانایی محوری حرکت کند، اذعان داشت:‌ فرهنگسازی و تعلیم و تربیت از وظایف اصلی دانشگاه‌ها محسوب می‌شود.

غدیری ازدواج جوانان را یکی از عمده‌ترین چالش‌های پیش روی جوانان عنوان کرد و افزود: شورای عالی انقلاب فرهنگی باید برای جلوگیری از افزایش هر چه بیشتر سن ازدواج در کشور چاره‌اندیشی کند.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان لرستان نیز برپایی نماز در کشور از اوایل پیروزی انقلاب را نشأت گرفته از بینش سیاسی عمیق امام راحل ارزیابی کرد و گفت: به برکت نظام مقدس جمهوری ایران در حال حاضر 600 نماز جمعه در کشور برگزار می‌شود.

حجت الاسلام حاجی پور خواستار گسترش ارتباط دانشگاه‌ها با ائمه جماعات جمعه استان شد و اظهار داشت: دستیابی به مدینه فاضله با تحقق این امر امکانپذیر است.

وی هدایت دانشجویان برای حضور گسترده در نماز جمعه را موجب کاهش بسیاری از مشکلات فرهنگی ذکر کرد و افزود:‌ مساعدت دانشگاه آزاد برای کاهش شهریه دانشجویان ناتوان در پرداخت هزینه‌های تحصیلی می‌تواند ادامه روند تحصیل این دانشجویان را هموار کند.

رئیس دانشگاه آزاد خرم آباد نیز خواستار برقراری پروازهای ناوگان هواپیمایی استان لرستان شد و گفت:‌ در صورت مساعدت مسئولان برای راه اندازی مجدد پروازهای استان ضمن برطرف شدن مشکل ایاب و ذهاب اعضای هیئت علمی و اساتید، توسعه رشته‌های تحصیلات تکمیلی در این دانشگاه نیز با روند سریعتری انجام می‌پذیرد.

دکتر علی قاسمیان با اعلام آمادگی برای احداث یک بیمارستان در خرم آباد افزود: در صورت اختصاص 6 هکتار زمین به دانشگاه آزاد خرم آباد توسط مسئولان استان این دانشگاه جهت احداث یک بیمارستان 100 تختخوابی و جذب رشته‌های مرتبط اقدام خواهند کرد