X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
دوشنبه 7 بهمن‌ماه سال 1387

جدول زمانی توزیع کارت وبرگزاری کنکورارشد

Imageمعاون سازمان سنجش آموزش کشور در مورد تعداد داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد سال 88 گفت: در آزمون کارشناسی ارشد و چهاردهمین المپیاد علمی دانشجویی کشور 673 هزار نفر ثبت نام کرده اند که 336 هزار و 600 نفر زن و 336 هزار و 400 مرد هستند.  

 


دکتر حسین توکلی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این خبر افزود: ثبت نام داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته داخل سال 1388 و چهاردهمین المپیاد علمی دانشجویی کشور بر اساس برنامه زمانی پیش بینی شده از طریق سایت اینترنتی صورت گرفت.

وی اضافه کرد: اطلاعات تقاضانامه ثبت نام به مدت 4 روز در دی ماه بر روی سایت سازمان سنجش قرار داده شد تا داوطلبان با مشاهده اطلاعات از صحت آن آگاهی یافته و در صورت نیاز به اصلاح اقدام کنند.

معاون سازمان سنجش در مورد تعداد داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد سال 88 گفت: در آزمون کارشناسی ارشد و چهاردهمین المپیاد علمی دانشجویی کشور 673 هزار نفر ثبت نام کرده اند که 336 هزار و 600 نفر زن و 336 هزار و 400 مرد هستند.

وی افزود: بر اساس ضوابط داوطلبان می توانند در صورت علاقه و واجد شرایط بودن از کد رشته های شناور یک کد رشته به عنوان کد رشته دوم انتخاب کنند. بر اساس تقاضانامه ها 52 هزارنفر از ثبت نام کننده متقاضی آزمون کد رشته دوم شدند. با توجه به اینکه آزمون هر کد رشته به صورت جداگانه برگزار می شود هر داوطلب برای هر کد رشته باید یک کارت ورود به جلسه داشته باشند.

توکلی اضافه کرد: یعنی 52 هزار نفری که در کد رشته دوم ثبت نامه کرده اند باید کارت دوم نیز دریافت کنند بنابراین در مجموع 725 هزار کارت ورود به جلسه برای کنکور کارشناسی ارشد صادر شده است.

معاون سازمان سنجش در مورد توزیع کارت این آزمون به مهر گفت: کارت ورود به جلسه داوطلبان از طریق اینترنت از 19 بهمن ماه در اختیار داوطلبان قرار داده می شود که داوطلبان باید در تاریخ پیش بینی شده برای پرینت کارت ثبت نام به سایت سازمان سنجش مراجعه و بر اساس دستورالعمل نسبت به تهیه کارت اقدام کنند.

توکلی در مورد تاثیر معدل در کنکور کارشناسی ارشد در سال 88 به مهر گفت: بر اساس ضوابط معدل لیسانس هر شرکت کننده بخشی از نمره کل داوطلب را تامین می کند که این میزان تا سال گذشته 20 درصد بوده است.

وی اضافه کرد: بر اساس برنامه پیش بینی شده آزمون 136 کد رشته کنکور کارشناسی ارشد و چهاردهمین المپیاد دانشجویان دانشجویی برای 725 هزار داوطلب در 39 شهرستان در 23 ، 24 ، 25 و 26 بهمن ماه برگزار می شود.