X
تبلیغات
زولا
یکشنبه 6 بهمن‌ماه سال 1387

قبولی 70 هزار نفر در دوره ها ی کارشناسی ارشد 

منبع:حیات

مدیر کل دفتر گسترش و برنامه‌ریزی وزارت علوم اعلام کرد:
قبولی 70 هزار نفر در دوره ها ی کارشناسی ارشد
ورود سالانه 20 درصد دانشجویان به دوره های کارشناسی ارشد 

مدیر کل دفتر گسترش و برنامه‌ریزی وزارت علوم گفت: در سال جاری 70 هزار نفر وارد دوره های کارشناسی ارشد شده اند که 40 درصد آنان در دانشگاههای دولتی مشغول به تحصیل هستند.
به گزارش خبرنگار اجتماعی حیات، علی برزویی صبح امروز(شنبه) در نشستی با حضور خبرنگاران افزود:مهمترین اقدامی که تاکنون در حوزه برنامه ریزی انجام شده احیای شورالی عالی برنامه‌ریزی بوده است.
وی ادامه داد: در حال حاضر 400 نفر استاد تمام یا دانشیار در این حوزه در قالب 45 کمیته و 11 گروه در حال فعالیت هستند. وی تصریح کرد: از دیگر اقدامات صورت گرفته توسعه نیروهای مورد نیاز بازار کارو توسعه آموزش عالی هدفمند است که در وزارت علوم از توجه ویژه ای برخوردار است .
برزویی گفت: حوزه برنامه ریزی تحولی جدی داشته به طوری که طی سه سال گذشته 330 رشته میان رشته‌ای جدید تصویب شده و بحث علوم اسلامی در این رشته‌ها بسیار حائز اهمیت است.
وی دلیل عدم وجود بازار کار در برخی رشته ها را فراوانی نیروی کار در آن حوزه ها دانست و گفت: برخی از رشته‌ها به دلیل وجود فارغ التحصیلان بیش از حد اشباع شده است و بر همین اساس این رشته‌ها متوقف شده و رشته های میان رشته ای در آن ایجاد می شود.
وی با تاکید بر اینکه 20 درصد از دانش آموختگان کارشناسی تا پایان برنامه پنجم هر سال باید وارد مقطع کارشناسی ارشد شوند اظهار داشت: در سال 87 حدود 70 هزار نفر در کارشناسی ارشد پذیرش شده‌اند که 40 هزار نفر برای دانشگاه های وزارت علوم و 30 هزار نفر از دانشگاه‌های آزاد بوده‌اند و قطعا در سال آینده به برنامه پایان 5 ساله پیش بینی شده خواهیم رسید.