شنبه 5 بهمن‌ماه سال 1387

واحد بین‌المللی دانشگاه آزاد قزوین در کیش راه‌اندازی می‌شود 

منبع:فارس

 رئیس دانشگاه آزاد قزوین از راه‌اندازی واحد بین‌المللی دانشگاه آزاد قزوین در جزیره کیش خبر داد.


مرتضی موسی‌خانی امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در قزوین اظهار داشت: با توجه به تلاش‌هایی صورت گرفته، موافقت‌های نخستین از سوی سازمان منطقه آزاد کیش صادر شده است و طرح نهایی را تهیه کردیم تا شعبه بین‌المللی دانشگاه آزاد قزوین را در منطقه کیش راه‌اندازی کنیم.
وی افزود: هم‌اکنون در حال عقد قرارداد در زمینه محل احداث این دانشگاه در منطقه آزاد کیش هستیم تا بتوانیم شعبه بین‌المللی دانشگاه را در جزیره کیش برای مقاطع و تحصیلات تکمیلی به ویژه دکترا راه‌اندازی کنیم.
رئیس دانشگاه آزاد قزوین خاطرنشان کرد: تدریس هشت رشته دکتری در این دانشگاه مدنظر است و در واقع جلوگیری از خروج نیروی انسانی و مدیران متخصص مهم‌ترین هدف راه‌اندازی این واحد دانشگاهی است.
وی تصریح کرد: با راه‌اندازی این دوره‌ها می‌توانیم کمبود استاد را در این مقاطع جبران کنیم.
موسی‌خانی اضافه کرد: طی چند ماه آینده این دوره‌ها در منطقه آزاد کیش راه‌اندازی می‌شود.
وی با اشاره به فعالیت مراکز دانشگاه آزاد در شهرستان الوند و محمدیه گفت: دو مرکز دانشگاه آزاد قزوین که در الوند کلنگ‌زنی شده و در محمدیه نیز قرار است تا راه‌اندازی شود، در قالب دانشکده زیر نظر دانشگاه آزاد واحد قزوین اداره می‌شوند و با توجه به تقاضای مردم و نیاز منطقه، بیشتر مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در آنها تدریس می‌شود.
رئیس دانشگاه آزاد قزوین با اشاره به تعداد رشته‌های دانشگاه آزاد قزوین ادامه داد: در حال حاضر دانشگاه آزاد قزوین دارای 76 رشته است که سه رشته آن دکترا، 19 رشته کارشناسی ارشد، 35 رشته کارشناسی و بقیه کاردانی است.
وی عنوان کرد: در صدد هستیم تا رشته‌هایی که در مقاطع کاردانی هستند به خاطر نداشتن تقاضا و جذابیت به دانشگاه‌های دیگر انتقال داده و یا حذف کنیم و به سمت مقاطع بالاتر تغییر جهت دهیم.
موسی‌خانی در پایان یادآور شد: از نظر تعداد اعضای هیئت علمی نیز در حال حاضر 285 عضو هیئت علمی داریم که تا دو سال آینده 200 عضو هیئت علمی به این تعداد اضافه می‌شود و از این نظر نیز به استاندارد کشوری می‌رسیم.