X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
سه‌شنبه 1 بهمن‌ماه سال 1387

داوودی: ظرفیت دوره کارشناسی ارشد ٢٠درصد افزایش یابد 

منبع:مهر

معاون اول رئیس جمهور گفت: از وزیر علوم می خواهیم ظرفیت ورودی  کارشناسی ارشد را ٢٠درصد افزایش دهد.

به گزارش خبرنگار مهر، پرویز داوودی عصر دیروز در مراسم تجلیل از دانشجویان نمونه سال ١٣٨٧با اشاره به پیروزی مقاومت غزه افزود: بار دیگر کند ذهنی نظام سلطه فاجعه غزه را ایجاد کرد و تمام ماهیت و هویت ظالمانه اش را نشان داد. وی سند چشم انداز را سند محکمی با متونی مستحکم و مبتنی بر ارزشهای اسلامی توصیف کرد که می توان با تاسی به آن توانایی های بالقوه ایران را که در جوانان خلاق و فعالیت چشمگیر و پشتکار آنهاست، گسترش داد و مورد استفاده قرار داد. معاون اول رئیس جمهور در این زمینه به افزایش بودجه تحقیقات، افزایش ظرفیت دوره های دکتری و کارشناسی ارشد در بودجه کشور اشاره کرد و از وزیر علوم خواست که ظرفیت ورودیهای کارشناسی ارشد را ٢٠درصد افزایش دهد.

وی همچنین با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب بر ضرورت حمایت وزارت علوم از نخبگان تاکید کرد. داوودی گفت:  امیدواریم بنیاد نخبگان روز به روز گسترده تر و عمیق تر شود و به زودی در کلیه استانها فعالیتش را آغاز کند.

معاون اول رئیس جمهور تاکید کرد که اصل ٤٤و طرح تحول اقتصادی نیز باید مورد توجه باشد و انتظار داریم نخبگان در این زمینه وارد عمل شوند. در این مراسم معاون علمی رئیس جمهور، وزیر علوم،  تحقیقات و فناوری و وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی حضور داشتند و از ٧٢دانشجوی نمونه کشوری تقدیر شد.