X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
دوشنبه 25 آذر‌ماه سال 1387

رشد۳۲درصدی قبولی دانشجویان شاهد و ایثارگر در آزمون کارشناسی ارشد

منبع:خبرگزاری فارس
مدیر کل آموزش عالی بنیاد شهید با اشاره به رشد ۳۲ درصدی قبولی دانشجویان شاهد و ایثارگر در آزمون کارشناسی ارشد امسال گفت: از این تعداد یک هزار و ۱۶۱ نفر در آزمون قبول شده‌اند؛ که معادل ۱۲ درصد از کل قبول شدگان است.

مدیر کل آموزش عالی بنیاد شهید با اشاره به رشد ۳۲ درصدی قبولی دانشجویان شاهد و ایثارگر در آزمون کارشناسی ارشد امسال گفت: از این تعداد یک هزار و ۱۶۱ نفر در آزمون قبول شده‌اند؛ که معادل ۱۲ درصد از کل قبول شدگان است.
رضا صحرایی دیشب‌ در همایش تجلیل از نفرات برتر شاهد و ایثارگر کنکور ۸۷ که در هتل انقلاب برگزار شد، اظهار داشت: در آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۲ هزار و ۵۷۲ دانشجوی شاهد و ایثارگر قبول شده‌اند؛ که رشد ۴۹ درصدی را نسبت به سال گذشته نشان می‌دهد.
وی بیان داشت: تعداد شرکت‌کنندگان شاهد و ایثارگر در آزمون سراسری امسال، ۲۶ هزار و ۲۱۵ نفر بوده است؛ که از این تعداد ۱۲ هزار و ۵۳۰ نفر در آزمون قبول شده اند؛ همچنین در آزمون کارشناسی پزشکی و غیرپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی نیز از ۱۳ هزار و ۴۵ نفر شرکت کننده، ۱۱ هزار و ۴۵۵ نفر قبول شده‌اند.
صحرایی با اشاره به ویژگی‌های کنکور سراسری ۸۷ گفت: سهمیه شاهد و رزمندگان در سال ۸۷ به صورت ملی اعمال شد؛ به همین دلیل داوطلبان شاهد و ایثارگر از نتایج آزمون راضی بوده‌اند.
وی در نظر گرفتن جدول تفکیکی قبول شدگان سهمیه شاهد و رزمندگان را از ویژگی‌های کنکور سراسری عنوان و تصریح کرد: از سال گذشته سامانه هوشمند تأیید سهمیه ایثارگران به منظور تکریم آن‌ها در راستای سیاست‌های دولت الکترونیک مستقر شد.
مدیر کل آموزش عالی بنیاد شهید افزود: تاکنون این سامانه ۲۳ آزمون را پشتیبانی کرده و در مجموع برای بیش از ۹۰ هزار نفر سهمیه صادر کرده است.
وی اظهار داشت: در کنکور امسال به استناد قانون الزام، فرزند و همسر جانبازان ۲۵ تا ۴۹ درصد به شرط مجاز به انتخاب رشته شدن از مانده ظرفیت طرح شاهد استفاده کردند؛ همچنین برای کلیه پذیرش‌شدگان کنکور ۸۷ طرح استقبال به اجرا درآمد؛ که مطابق این طرح دانشجویان ورودی جدید برای بهره‌مندی از خدمات بنیاد شهید، نیازی به مراجعه حضوری ندارند.
صحرایی با اشاره به استان‌های برتر در برنامه هدایت تحصیلی گفت: دانشجویان شاهد و ایثارگر یزد با ۵۶/۷ درصد، خراسان با ۵۳/۳ درصد، تهران با ۴۵/۴ درصد، سمنان با ۴۴/۶ درصد و اصفهان ۴۲ درصد به دوره روزانه راه پیدا کرده‌اند.
بنیاد شهید در پایان این مراسم به ۱۰ نفر از رتبه‌های برتر سهمیه شاهد و ایثارگر آزمون سراسری ۸۷ و ‌حسن مسلمی ‌نائینی از استادان نمونه، لوح تقدیر اهدا کرد.