پنج‌شنبه 14 آذر‌ماه سال 1387

راه اندازی مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه پیام نور عسلویه

منبع:شانا


دکتر سید عبدالجلیل رضوی خواستار راه اندازی رشته های تحصیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه پیام نور مرکز بین المللی عسلویه شد.

به گزارش شانا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی منطقه ویژه، مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس روز گذشته  (12 آذر) در مراسم گشایش ساختمان جدید دانشگاه پیام نور عسلویه، از رئیس دانشگاه پیام نور خواست تا زمینه تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در رشته های مختلف را در مرکز بین المللی این دانشگاه در عسلویه فراهم شود.

وی با بیان این که هم اکنون بیش از 900 دانشجو در مقطع کارشناسی در دانشگاه پیام نور عسلویه مشغول به تحصیل هستند، اظهار داشت: بخش عظیمی از نیروی کار پارس جنوبی از تحصیلات پایه کارشناسی و کارشناسی ارشد برخوردارند.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس افزود: با راه اندازی مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا، شرایط رشد و ارتقای علمی نیروهای متخصص موجود فراهم می شود.

وی همچنین بین المللی شدن دانشگاه پیام نور عسلویه به معنای واقعی را خواستار شد و تصریح کرد: باید بتوان به فراخور توسعه پرسرعت پارس جنوبی، نیازهای آموزشی منطقه ای و فرامنطقه ای را نیز پاسخ داد.

رضوی ادامه داد: با راه اندازی پروازهای خارجی به دبی که در آینده نزدیک صورت خواهد گرفت، امکان همکاری با دانشگاه های خارجی و جذب و اساتید باتجربه آنها فراهم می شود.

وی اظهار داشت: با ویزای 15 روزه ای که در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس صادر خواهد شد، می توان از حضور استادان خوب از دانشگاه های حوزه خلیج فارس که بیشتر آنها نمایندگان دانشگاه های معتبر اروپا و جهان هستند، استفاده کرد.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس تأکید کرد: دوران سازنده تعامل علمی میان ما و کشورهای همسایه فرارسیده است.

وی توضیح داد: در کنار منابع عظیم پالایشگاهی و پتروشیمی که در پارس جنوبی احداث و منشأ تحول اقتصادی کشور شده است، منابع انسانی وجود دارد که آرزو داشته ایم بتوانیم آنها را به قابلیت هایی برسانیم تا بتوانند در این تولید ثروت ملی نقش آفرینی کنند.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس با بیان این که خوشبختانه در حوزه علوم غیر پزشکی شاهد تحولات خوبی در دانشگاه پیام نور عسلویه هستیم، یادآور شد: اگر پتانسیل منابع عظیم انرژی در این منطقه با پتانسیل منابع انسانی تلفیق شود، تمدن صنعتی پارس جنوبی به معنای واقعی شکل خواهد گرفت.

ساختمان جدید دانشگاه پیام نور مرکز بین المللی عسلویه روز سه شنبه دوازدهم آذر ماه جاری با حضور دکتر سید محمد حسینی، قائم مقام وزیر علوم و رئیس دانشگاه پیام نور، ابوطالب شفقت، استاندار بوشهر و جمعی از مدیران پارس جنوبی به بهره برداری رسید.