X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
شنبه 9 آذر‌ماه سال 1387

دانشگاه امیر کبیر در پذیرش دانشجویان کارشناسی ارشد تخلف می کند

منبع:خبرگزاری برنا


رییس دانشگاه صنعتی اصفهان اعلام کرد : دانشگاه صنعتی امیر کبیر در جذب دانشجویان کارشناسی ارشد بدون ظابطه عمل می کند .

به گزارش خبرنگار ، سرویس دانشگاه برنا ،نشست روسای دانشگاه ها ، پژوهشگاه ها ، پارک های علم و فناوری و مراکز رشد سراسر کشور صبح امروز با حضور وزیر علوم و معاونان این وزارت خانه در سالن اجتماعات سازمان سنجش و آموزش کشور برگزار شد .

براساس این گزارش در این نشست روسای دانشگاه ها نقطه نظرات و مشکلات خود را با وزیر علوم در میان گذاشتند، طرح موضوع اکثر روسای دانشگاه ها حول کمبود بودجه و اعتبارات دانشگاه قرار داشت .

علاوه بر موضوع کمبود بودجه روسای دانشگاه ها موضوعات دیگری نیز مطرح کردن که از جمله می توان به انتقاد قربانی، رییس دانشگاه صنعتی اصفهان اشاره کرد .

وی با انتقاد از نحوه پذیرش دانشجویان کارشناسی ارشد توسط دانشگاه امیر کبیر افزود : دانشگاه امیر کبیر برخلاف ظابطه ذدانشجوی کارشناسی ارشد پذیرش می کند .

رییس دانشگاه صنعتی اصفهان ادامه داد : دانشگاه صنعتی امیر کبیر براساس ضوابط تنها می تواند 10 درصد دانشجو رتبه اول پذیرش کند در صورتی که دانشگاه امیر کبیر چند برابرپذیرش می کند .

در ادامه جبل عاملی رییس دانشگاه علم و صنعت نیز افزود : ظرفیت هایی که معاونت آموزشی و سازمان سنجش از دانشگاه ها اخذ می کنند تقریبا حالت تشریفات به خود گرفته است چرا که سازمان سنجش و معاونت آموزشی وزارت علوم براساس آن ظرفیت درخواستی دانشگاه ها دانشجو ارائه نمی دهد بلکه تعداد بیشتری معرفی می کند .

رییس دانشگاه علم و صنعت افزود : این مسئله برای دانشگاه هایی که با برنامه پیش می روند مشکلات عدیده ای را ایجاد می کند به ویژه در مقطع کارشناسی ارشد ، دانشگاه علم و صنعت در سال جاری به علت افزایش ظرفیت ها در بحث خوابگاهی با بهران مواجه بود .

سید جواد ساداتی نژاد رییس دانشگاه کاشان نیز افزود : بومی گزینی با مشورت روسای دانشگاه ها صورت گیرد .

فرهنگ مظفر، رییس دانشگاه هنر اصفهان از عدم هماهنگی معاونت آموزشی، معاونت طرح و توسعه و حوزه مدیریتی دکتر معماریانی از نظر عدد دانشجویی دانشگاه هنر اصفهان انتقاد کرد و گفت: سال گذشته به دنبال این عدم هماهنگی بسیار تلاش کردیم تا بگوییم عدد دانشجویی دانشگاه اصفهان چند است از آنجایی که دانشگاه هنر اصفهان ورودی بهمن دارد اما بودجه بر اساس سرانه دانشجویی و تعداد دانشجویانی که مهر وارد دانشگاه می شوند لحاظ شده بنابراین تعداد دانشجویی که از ترم بهمن وارد می شوند مشمول سرانه دانشجویی نمی شوند.