X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
شنبه 9 آذر‌ماه سال 1387
دانشگاه آزاد اسلامی مورد حمایت نمایندگان است
منبع:ایرنا
رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت:دانشگاه آزاد اسلامی مورد حمایت نمایندگان بوده و از وضع مطلوبی برخوردار است.
علی عباسپور روز پنجشنبه در جلسه مشترک روسای واحدها و مراکز و روسای دفاتر فرهنگ اسلامی منطقه 9 دانشگاه آزاد اسلامی که در مشهد برگزار شد افزود:امید است با ارتقا کیفیت آموزشی و پژوهشی دانشگاه آزاد این بخش از آموزش عالی کشور که نیمی از آموزش عالی کشور محسوب می شود وضعیت بهتری پیدا کند.
وی با اشاره به شرکت بیش از 700 هزار نفر در آزمونهای مقطع کارشناسی ارشد دانشگاههای کشور و توان پذیرش تنها 40 هزار نفر از این تعداد در دانشگاهها گفت:این تقاضای ورود به مقطع کارشناسی ارشد کم کم تبدیل به یک معضل می شود، معضلی که در مقطع کارشناسی نیز وجود داشت.
او افزود:اگر نتوانیم به این نیاز پاسخ دهیم متقاضیان آرام نمی نشینند و به بسیاری از کشورهای همجوار و دیگر کشورها از جمله اوکراین، مجارستان و مالزی خواهند رفت و این کشورها نیز از لحاظ علمی و فرهنگی وضع مناسبی ندارند به طوری که نه مدرک معتبری نصیب این افراد خواهد شد و در وضعیت فرهنگی مناسبی به سر خواهند برد.
وی با تاکید بر دقت در انتخاب اعضای هیات علمی دانشگاهها رسیدگی به کپی برداری و تقلب در تهیه پایان نامه های دوره های تحصیلات تکمیلی را خواستار شد.
او گفت:این که جمهوری اسلامی ایران توانسته است تنها با گذشت 30 سال از پیروزی انقلاب اسلامی با موفقیت در عرصه های نانوتکنولوژی، دانش هسته ای و سلولهای بنیادی در مرز دانش حرکت کند حرکت بزرگی بوده که به همت دانشگاهیان ایران میسر شده و باید کامل شود.
وی با بیان این که بدون پشتوانه علمی، قدرتمندی ما پایدار نخواهد شد افزود: نسل جوان ما دچار معضلات زیادی است لذا اگر ما متخصص خوب می خواهیم باید موانع سر راه آموزش از جمله مشکلات روحی و روانی دانشجویان را برداریم.
او تاکید کرد: تهاجم، شبیخون و ناتوی فرهنگی در به وجود آوردن این مسایل برای جوانان ما دخیل هستند.
رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: وضعیت فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی اگر نسبت به سایر دانشگاهها بهتر نباشد بدتر نیست.
عباسپور افزود: اما انتظار از دانشگاه آزاد با پسوند اسلامی که دارد این است که از دانشگاههای دیگر متفاوت تر بوده و محیط و استاد و دانشجویش شایسته این پسوند باشد.
وی گفت:در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس هشتم نیز در کنار سه کمیته آموزشهای عالی، آموزش و پرورش و تحقیقات و فناوری کمیته ارتباط با حوزه و تحقیقات قرآنی و دینی شکل گرفته است و امید است که این اقدام مجلس هشتم بتواند در تحول ابعاد فرهنگی دانشگاهها و پاسخگویی به شبهات و سوالات دینی و مذهبی و کلامی دانشگاهیان موثر واقع شو