پنج‌شنبه 7 آذر‌ماه سال 1387


رشته ‪ MBA‬کشاورزی در مقطع کارشناسی ارشد راه اندازی می‌شود

منبع:ایرنا

رییس دانشکده اقتصاد و توسعه کشاورزی پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران مستقر در کرج گفت: با برنامه ریزیهای انجام شده، رشته ‪MBA‬ در مقطع کارشناسی ارشد در این دانشگاه راه اندازی می‌شود.

حبیب الله سلامی روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: لیست اولیه درسها و سرفصلهای آموزشی این رشته تهیه شده و پس از ارجاع به هیات امنای پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران، برای صدور مجوز به شورای برنامه ریزی دانشگاه تهران ارایه می‌شود.

وی افزود: امید است این رشته تحصیلی درسال تحصیلی ‪ ۸۹- ۸۸‬راه اندازی شود.

سلامی خاطرنشان کرد: دانشجویانی که در مقطع ارشد ‪ MBA‬کشاورزی، دانش آموخته می شوند بیشتر با اصول کاربردی در زمینه کشاورزی آشنا می‌شوند تا اینکه فقط به بحثهای تئوری بپردازند.

وی گفت: دانش آموختگان مقطع ارشد رشته ‪ MBA‬کشاورزی می‌توانند در زمینه مدیریت واحدهای تولیدی مختلف مانند شرکتهای تعاونی ، کشت و صنعت، سهامی زراعی و دیگر بخشهای کشاورزی فعالیت کنند.

سلامی ادامه داد: مطمئنا استقبال دانشجویان از این رشته بسیار زیاد خواهد بود اما به دلیل محدودیت مکانی حداکثر می‌توان ‪ ۱۰‬دانشجو را دراین رشته پذیرش کرد.

وی یادآور شد: درصورت رفع محدودیتها و تامین اعتبار کافی،پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران رشته‌های مختلف در مقطع دکترا در گرایشهای جدید دایر خواهد کرد.

اکنون دو هزار و ‪ ۹۰۰‬دانشجوی دختر و پسر در مقاطع مختلف تحصیلی در پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران مشغول تحصیل هستند.