چهارشنبه 22 آبان‌ماه سال 1387

افزایش ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد به تعداد رشته‌های جدید 

منبع:خبرگزاری فارس

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: به تعداد رشته‌های جدیدی که تصویب می‌شود در آزمون کارشناسی ارشد افزایش ظرفیت خواهیم داشت.
عبدالله جاسبی در جمع خبرنگاران با اشاره به مصوبه هیئت مؤسس این دانشگاه مبنی بر عدم تأسیس مرکز و واحد جدید افزود: دانشگاه آزاد اسلامی تا اطلاع ثانوی هیچ مرکز و واحد جدیدی تأسیس نمی‌کند و تمام توان خود را برای ارتقای واحد‌های موجود و مراکزی که هنوز فعال نشده‌اند به کار می‌گیرد تا بتواند در زمینه کیفیت راه طولانی را در فرصت کم‌تری طی کند.
وی گفت: واحد‌های غیرفعال واحد‌ها یا مراکزی هستند که تازه تأسیس شده‌اند و هنوز امکانات کافی ندارند و باید وقت بیش‌تری را به آن‌ها اختصاص داد.
وی در پاسخ به این سوال که آیا دانشگاه آزاد برای شغل فارغ‌التحصیلان تدابیری در نظر گرفته است یا نه گفت: در حقیقت مسئولیت اصلی بازار کار برعهده دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی نیست اما برای کمک کردن به فارغ‌التحصیلان دفتر کمک به اشتغال در دانشگاه آزاد اسلامی تأسیس شده است. کانون فارغ‌التحصیلان نیز دفتری فعال کرده تا فارغ‌التحصیلان برای اجرای پروژه‌ها و دریافت وام‌های اشتغال راحت‌تر اقدام کنند.
وی ادامه داد: در حال حاضر رابطه صنعت با دانشگاه قوی نیست. باید این رابطه را قوی کنیم. دانشگاه آزاد در این زمینه موفقیت‌هایی را به دست آورده است.
وی گفت: وزارت کار و سازمان‌های دولتی تشکیلاتی را برای کار فارغ‌التحصیلان در نظر گرفته‌اند اما باید کسی کمک و حمایت کند تا فارغ‌التحصیلان از این امکانات بهره‌مند شوند.
در حقیقت دانشگاه آزاد اسلامی برای اشتغال فارغ‌التحصیلان نقش واسطه را بازی می‌کند.
وی اظهار داشت: قرار بود طی ۳ سال تمام مراکز و واحد‌های دانشگاه آزاد دارای مسجد، سالن تربیت بدنی و ‌سلف سرویس شود. تاکنون ۲ سال گذشته و یک سال مانده است که طی این یک سال آینده باید تمام مراکزی که فاقد مسجد، سالن تربیت بدنی و سلف سرویس هستند، مجهز شود.
وی همچنین گفت: معدل سابقه تحصیلی دانش‌آموزان در کنکور‌ دانشگاه آزاد اسلامی برای نخستین بار در صورت لازم بودن اجرایی می‌شود.