دوشنبه 20 آبان‌ماه سال 1387

      بیشترین پذیرفته شدگان کارشناسی ارشد از دانشگاه پیام نور هستند

منبع:خبرگزاری موج

بیشترین پذیرفته شدگان کارشناسی ارشد از دانشگاه پیام نور هستند

خبرگزاری موج - گروه اقتصاد فرهنگ
مشاور رئیس دانشگاه پیام نور گفت:به علت غیر حضوری بودن و اجبار دانشجویان برای درس خواندن سهم پذیرفته شدگان دانشگاه پیام نور در دوره های کارشناسی ارشد بیشتر است.به گزارش خبرنگارموج،سید امرالله موسوی در نشست خبری که در سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور برگزار شد با بیان این مطلب در خصوص برگزاری همایش بیستمین سالگرد تاسیس دانشگاه پیام نوراظهار داشت:با توجه به رسالت دانشگاه پیام نور از آغاز تا اکنون،به خواسته های درصد بالایی از متقاضیان دوره های آموزش عالی پاسخ مثبت دادیم، در این خصوص به منظور معرفی عملکردها ودستاوردهای 20 ساله این دانشگاه همایش بیستمین سالگرد تآسیس دانشگاه پیام نور 2 و 3 آذر ماه سال جاری برگزار می شود.
وی افزود:هدف از برگزاری این همایش توانمندسازی مدیران و معرفی آنان به عنوان دستیاران جدید هیآت علمی این دانشگاه به دانشجویان و دانشگاهیان است.
وی در خصوص سایر اهداف این همایش تاکید کرد:با برگزاری همایش این امید می رود که بتوان از این طریق به معرفی مدیران دانشگاه پیام نور به مسئولان کشوری پرداخت تا دانشگاه،خدمات و دستاوردهای آن به همگان بیش از گذشته معرفی شود.
وی با تآکید بر اینکه دانشجویان پیام نور نباید به علت درس خواندن در این دانشگاه احساس حقارت کنند،یادآور شد:سعی همایش در رفع این احساس حقارت است و یکی از عوامل این احساس به عدم معرفی صحیح دانشگاه بر می گردد.
موسوی همچنین با بیان اینکه در دولت نهم خدمات دانشگاه پیام نور رشد قابل ملاحظه ایی داشته است،گفت:این رشد به خاطر افزایش و توسعه کمی و کیفی در ابعاد مختلف است؛در بخش توسعه کمی به جذب در صد بالایی از جوانان بین 18 تا 24 سال که طبق برنامه 5 ساله باید به 30 در صد آموزش عالی دست یابند،است.
مشاور رئیس دانشگاه پیام نور همچنین ضمن اشاره به سهم این دانشگاه در رسیدن به هدف فوق عنوان کرد:درصد بالایی از آموزش این 30 درصد توسط این دانشگاه صورت گرفته است.
وی افزود:در این خصوص طبق آمارهای ارائه شده دانشگاه پیام نورازسال 85 تاکنون پذیرفته شدگان خود را از 350 هزار به 850هزار نفر رسانده که نشان دهنده توسعه کمی است.
موسوی در خصوص رشد کیفی این دانشگاه گفت:در سال جاری بخشی از رشد کیفی آغاز شده است هر چند در مقابل به کاهش رشد کمی به علت برطرف شدن نیازهای این بخش پرداختیم.
وی در ادامه این نشست خبری با بیان اینکه بودجه این دانشگاه به علت نیمه حضوری بودن کلاس های درس به نصف می رسد و کمک زیادی از سوی دولت صورت نمی گیرد، اظهار داشت:دولت به علت عدم حضور کامل دانشجویان در کلاس های درس امکانات و بودجه های سرانه را به طور کامل دراختیار مان نمی گذارد.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر هیآت علمی دانشگاه پیام نور از 500 نفر به 2هزار نفر طبق سفارشات مقام معظم رهبری رسیده است،به ویژگی های تحصیل در این دانشگاه پرداخت و اظهار داشت:یادگیری در حد تسلط به مباحث علمی،فعال بودن دانشجویان و تعامل بین استاد و دانشجو با توجه به نیمه حضوری بودن کلاس های درس از امتیازهای مثبت این دانشگاه است.
مشاور رئیس دانشگاه پیام نور خاطر نشان کرد:هم اکنون بیش از 3 هزار پروژه دانشگاه پیام نور به مناقصه گذاشته شده است.