X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
دوشنبه 13 آبان‌ماه سال 1387

اخبار جدید

منبع:برنا نیوز

دکتر لاریجانی:
ایجاد پردیس بین‌المللی دانشگاه‌ تهران و علوم پزشکی تهران

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به تفاهم نامه مشترک میان دانشگاههای تهران و علوم پزشکی تهران از ایجاد پردیس بین المللی مشترک دو دانشگاه خبر داد.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه برنا، دکتر باقر لاریجانی امروز(دوشنبه) در نشست مشترک با رئیس دانشگاه تهران تصریح کرد: در همین زمینه همکاری‌های دیگری در دو دانشگاه صورت می گیرد که از آن جمله می توان به ایجاد رشته های بین رشته ای و حمایت از آن اشاره کرد.لاریجانی تاکید کرد: همکاری این دو دانشگاه موجب موفقیت این دو دانشگاه در عرصه بین المللی شده است. در زمینه های متعددی که هنوز به طور کامل وارد نشده ایم مانند اساتید ایرانی و ورود به عرصه های بین المللی باید تلاش بیشتری داشته باشیم و می توان در فاصله نه چندان طولانی رتبه های زیر 100 را که ریاست دانشگاه تهران به آن اشاره داشته اند، با تلاش مضاعف به آن دست یابیم. وی همچنین اظهار داشت: تفاهم نامه ای نیز در سال گذشته با دانشگاه تهران در اسفند ماه به امضا رسیده بود که در واقع تصمیم گرفته شد که رشته های بین رشته ای را گسترش دهیم و به همین منظور قطب آموزشی و پژوهشی مشترک، مجلات مشترک و پارکهای علم و فناوری مشترک را به ثمر برسانیم. بر اساس این تفاهم نامه مشترک به این جمع بندی رسیدیم که کار مشترک علمی بیشتری انجام دهیم. رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: محققان دانشگاهی از فعالیت دو دانشگاه با خبر می شوند و از پایان نامه های مشترک دو دانشگاه به طور ویژه حمایت می شوند و اساتید دو دانشگاه می توانند با طی مسیر قانونی در دو دانشگاه علوم پزشکی تهران و تهران به صورت دوگانه فعالیت کنند. لاریجانی اضافه کرد: فن بازار مشترک دانشگاههای علوم پزشکی تهران و تهران به صورت الکترونیکی و فیزیکی تا بهمن ماه در این دو دانشگاه راه اندازی می شود. همچنین پارک علم و فناوری و مراکز رشد مشترک هم مورد توجه هستند. وی از حمایت ویژه از اساتیدی که یک رشته میان رشته ای را در دو دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران ایجاد کنند، خبر داد و گفت: رشته میان رشته در مقطع دکتری تخصصی به میزان 80 میلیون ریال و در مقطع کارشناسی ارشد به میزان 50 میلیون ریال حمایت می شوند


........................................................................................توسعه فعالیت‌های آموزشی برون‌مرزی دانشگاه شهید بهشتی در دبی

رییس دانشگاه شهید بهشتی از توسعه فعالیت های آموزشی برون مرزی دانشگاه شهید بهشتی خبر داد.

احمد شعبانی در گفت و گو با خبرنگار سرویس دانشگاه برنا افزود : توسعه فعالیت های آموزشی برون مرزی دانشگاه شهید بهشتی در سال جاری در دستور کاری دانشگاه قرار دارد که این توسعه از منطقه آزاد دبی شروع می شود . وی ادامه داد : همچنین در سال جاری برنامه های آموزشی دانشجویان و محتوای درسی دانشجویان متحول خواهد شد . رییس دانشگاه شهید بهشتی افزود : برای تامین بخشی از بودجه های عمومی دانشگاه سعی داریم در سال جاری ارتباط دانشگاه را با مراکز خارج از دانشگاه با انجام پژوهش های مورد نیاز جامعه افزایش دهیم . وی با بیان این مطلب که دانشگاه شهید بهشتی به سمت دانشگاهی پژوهش محور در حال حرکت است، تصریح کرد : پژوهش محور بودن دانشگاه موجب ارتقاء و شکوفایی دانشگاه شهید بهشتی می شود . شعبانی از ایجاد کمیته های هم اندیشی فرهنگی و استاد مشاور فرهنگی خبر داد و افزود : مسابقات علمی در سطح دانشگاه و سطح کشوری در سال جاری افزایش یافته و دانشجویان برای شرکت در مسابقات بین المللی معتبر خارجی تشویق می شوند .........................................................................................


نقشه جامع علمی کشور فردا ارائه می‌شود

معاون علمی و فناوری رییس جمهور نقشه جامع علمی کشور را فردا ارائه می‌کند.

به گزارش سرویس دانشگاه برنا، نشست تخصصی معاون علمی و فناوری رییس جمهور و رییس شورای تخصصی تدوین نقشه جامع علمی کشور فردا (دوشنبه) برگزار می شود.

در این نشست خبری دکتر واعظ زاده در خصوص ارائه نقشه جامع علمی کشور به خبرنگاران گفتگو می کند.

این نشست ساعت 10:30 فردا در سالن اجتماعات دفتر معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار خواهد شد.


........................................................................................


وزیر علوم در گفت و گو با برنا:
برای اجرای طرح افزایش ظرفیت دانشجو منتظر ابلاغ رییس‌جمهور هستیم

وزیر علوم تحقیقات و فناوری بابیان این مطلب که مجلس باید در جریان مشکلات اجرایی طرح افزایش ظرفیت دانشجو در دانشگاه‌های بزرگ قرار گیرد، گفت: برهمین اساس از رییس مجلس و رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درخواست کرده‌ایم نمایندگانی را برای رایزنی در مورد شیوه اجرایی طرح مذکور تعیین کنند.

محمد مهدی زاهدی در گفت و گو با خبرنگار سرویس دانشگاه و تشکل برنا، درباره زمان اجرای طرح افزایش ظرفیت دانشجو در دانشگاه های بزرگ کشور افزود: در حال حاضر منتظر ابلاغ مجلس به دولت و ابلاغ رییس جمهور به وزارت علوم هستیم.

وی بابیان این مطلب که اجرای طرح مذکور در ترم جاری با توجه به نزدیک شدن به نیمه ترم و زمان امتحانات امکان پذیر نیست، تصریح کرد : ظاهر قانونی این طرح به گونه ای است که اجرای آن را سخت می کند بنابراین از ریاست محترم مجلس و رییس کمیسیون مجلس در خواست کرده ایم نمایندگانی برای رایزنی در مورد شیوه اجرایی طرح افزایش ظرفیت دانشجو در دانشگاه های بزرگ تعیین کنند.

وزیر علوم با بیان این مطلب که نمایندگان مجلس باید در جریان مشکلات شیوه اجرایی طرح مذکور قرار گیرند، تصریح کرد: امیدواریم با همفکری مجلس بتوانیم طرح مذکور را اجرایی کنیم.