X
تبلیغات
زولا
یکشنبه 12 آبان‌ماه سال 1387

داوطلبان گرامی شرکت در آزمون تحصیلات تکمیلی سال 1388 می توانند پس از تهیه دفترچه راهنمای شرکت در آزمون و کارت اعتباری با مطالعه دفترچه و تکمیل فرم پیش نویس از ساعت 14 روز یکشنبه 12 آبان ماه با مراجعه به سایت سازمان سنجش اقدام به ثبت نام نمایند .

نام نویسی آزمون کارشناسی ارشد از امروز


معاون فنی و آماری سازمان سنجش و آموزش کشور گفت : نام نویسی آزمون کارشناسی ارشد از بعد ازظهر امروز ساعت 14 آغاز و تا 20 آبان ادامه دارد.
به گزارش شبکه خبر ، خدایی معاون فنی و آماری سازمان سنجش و آموزش کشور در گفتگو با سایت شبکه خبر گفت: داوطلبان لازم است با مراجعه به مراکز پستی با پرداخت 8 هزار تومان برای کارت اعتباری و 500 تومان برای پست کارت اعتباری و دفترچه راهنمایی شرکت در این آزمون را دریافت و نسبت به نام نویسی اقدام کنند.
وی ادامه داد: تعداد رشته های امتحانی 135 رشته است که 61 رشته به عنوان رشته شناور در نظر گرفته شده است و داوطلبان می توانند یک رشته را به عنوان رشته اصلی خود و یک رشته را به عنوان رشته شناور خود انتخاب کنند.
خدایی تصریح کرد: اگر داوطلبی دو رشته انتخاب کند باید وجه ثبت نام دو رشته را پرداخت کند که جمعا مبلغ 17 هزار تومان می شود.
وی افزود: امسال سه رشته انگل شناسی، فیزیولوژی و زبان و ادبیات اردو به آزمون کارشناسی ارشد افزوده شده است.
معاون فنی و آماری سازمان سنجش تصریح کرد: در حال حاضر افزایش ظرفیت مشخص نیست و دانشگاه ها ظرفیت خود را اردیبهشت ماه به سازمان سنجش اعلام خواهند کرد، طبق برنامه زمانی امیدواریم کاهش ظرفیت نداشته باشیم و مقداری هم افزایش خواهیم داشت اما میزان افزایش را در زمان مقرر اعلام خواهیم کرد.
وی افزود: در سال 87 تعداد پذیرفته شدگان 36 هزارو 407 نفر بودند.
خدایی به داوطلبان توصیه کرد : از پرداخت هر گونه وجه اضافی خودداری کنند و از دادن اطلاعات فردی حتی به شرکت پست هم خودداری کنند و این موضوع را با سازمان سنجش در میان بگذارند.