شنبه 11 آبان‌ماه سال 1387

نحوه شرکت اتباع خارجی (افغانی و عراقی) در آزمون کارشناسی ارشد!!!!

منبع:سازمان سنجش

 توضیحات:گویا وزارت علوم پس از حل مشکل آموزش عالی کشور سعی در غنی ساری آموزش عالی کشورهای همسایه داشته که در این راستا اتباع خارجی!!!!!(افغانی و عراقی) تقدم یافته اند.با این اوصاف و نظر به اینکه جوانان ایرانی همگی از رسیدن به این درجه از تحصیلات بیزارند در راستای سیاست های دولت مهرگستر -مهر ما شامل حال همسایگان خارجی نیز شده وتا چند سال آینده -با اضافه شدن اتباع خارجی!!!! کوزوویی.تایلندی.لبنانی.فلسطینی.سوری و..... -  جهان گیر می گردد.


به امید روزی که تمامی جوانان خارجی !!!جهان از تحصیلات عالی برخوردار شوند.

آمین

بدین­وسیله به اطلاع کلیه داوطلبان اتباع خارجی (افغانی و عراقی) متقاضی شرکت در آزمون ورودی تحصیلات تکمیلی (دوره­های کارشناسی­ارشد ناپیوسته داخلی) سال 1388 می­رساند که این دسته از داوطلبان لازم است پس از مطالعه دقیق شرایط و ضوابط مشروح ذیل نسبت به تکمیل فرم مشخصات ذیل اقدام و آن را به آدرس: تهران ـ خیابان ولیعصر (عج) ـ بالاتر از میدان ونک ـ روبروی میرداماد (غربی) ـ جنب شیرخوارگاه آمنه ـ ساختمان اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور ـ کدپستی 1996614413 به صورت پست پیشتاز ارسال نمایند؛ بدیهی است که این افراد در صورت ثبت­نام در آزمون و عدم ارسال فرم مذکور، از گزینش در آزمون تحصیلات تکمیلی سال 88 حذف خواهند شد.
داوطلبان شرکت در آزمون ورودی تحصیلات تکمیلی سال 88 باید علاوه بر شرایط عمومی و اختصاصی آزمون، و علامت­گذاری بند مربوط در تقاضانامه ثبت­نامی اینترنتی، دارای شرایط زیر نیز باشند:
1ـ ثبت­نام اتباع خارجی مقیم ایران در این آزمون منوط به داشتن یکی از مدارک اقامتی یا شناسایی معتبر نیز می­باشد:
1 ـ 1 ـ دفترچه پناهندگی صادره از نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران.
2ـ 1 ـ گذرنامه که دارای پروانه اقامت با حداقل اعتبار شش ماه باشد.
3 ـ 1 ـ کارت هویت ویژه اتباع خارجی صادره از دفتر امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری­ها.
4 ـ 1 ـ برگ تردد خروجی مدت­دار مرحله سوم طرح آمایش صادره از دفتر امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری­ها.
2ـ داوطلبان با داشتن حداقل معدل کتبی 14 برای رشته­های فنی و مهندسی و دارا بودن حداقل معدل کتبی 16 برای سایر رشته­های تحصیلی در دوره موردنظر مجاز به شرکت در این آزمون می­باشند.
3ـ داوطلبان واجد شرایط ثبت­نام به استثنای مناطق ممنوعه تردد و اسکان اتباع خارجی (جدول مناطق ممنوعه تردد اتباع خارجی در دفترچه راهنمای انتخاب رشته­های تحصیلی «دفترچه شماره 2» درج خواهد شد) مجاز به ثبت­نام در سایر مناطق کشور می­باشند.
4ـ در هر مرحله­ای که مغایرت شرایط داوطلب با شرایط اعلام شده از سوی اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور تشخیص داده شد، از ادامه مراحل گزینش یا تحصیل داوطلب جلوگیری به عمل می­آید.
5ـ به استثنای دارندگان دفترچه پناهندگی، ثبت­نام قطعی و ادامه تحصیل پذیرفته­شدگان در دانشگاه­ها و مؤسسات آموزش عالی کشور منوط به انجام تشریفات قانونی خروج از کشور و اخذ گذرنامه با روادید تحصیلی معتبر می­باشد.
6ـ جمهوری اسلامی ایران هیچ­گونه تعهدی در خصوص صدور مجوز اقامت برای خانواده پذیرفته­شدگان (به استثنای همسر و فرزند مقیم دانشجو) در کشور ندارد.
7ـ پذیرش اتباع خارجی در رشته­هایی که منجر به ایجاد تعهداتی برای جمهوری اسلامی ایران شود (از جمله تعهدات استخدامی) اکیداً ممنوع می­باشد.
8 ـ جمهوری اسلامی ایران هیچ­گونه تعهدی نسبت به ادامه اقامت دانش­آموختگان خارجی ندارد؛ بنابراین، اتباع مزبور می­بایست پس از فراغت از تحصیل به کشور متبوع خویش برگردند.