سه‌شنبه 7 آبان‌ماه سال 1387

معافیت تحصیلی دانشجویان افزایش یافت

منبع:آموزش نیوز

رئیس سازمان نظام وظیفه نیروی انتظامی کشور از افزایش میزان معافیت تحصیلی دانشجویان مقاطع مختلف دانشگاهی خبر داد.
به گزارش خبرنگار مهر، سردار زاده کمند امروز در حاشیه دیدار مردمی خود گفت: از این پس دانشجویان دوره های کاردانی، کارشناسی ناپیوسته 7 ترم جهت دریافت مدرک تحصیلی مهلت دارند. این در حالی است که در گذشته این دانشجویان 6 ترم برای دریافت مدرک تحصیلی خود مهلت داشتند.
رئیس سازمان نظام وظیفه نیروی انتظامی کشور افزود: بنا براین تصمیم دانشجویان کارشناسی پیوسته، دکتری غیر پزشکی و پزشکی با دو ترم افزایش نسبت به گذشته فرصت دارند که مقاطع تحصیلی خود را به پایان برسانند.
وی گفت: مشمولانی که جهت دریافت معافیت کفالت و موارد خاص اقدام می کنند می توانند بدون طی دوره آموزش نظامی کارت معافیت را دریافت کنند.
سردار زاده کمند ادامه داد: این افراد شامل ایثارگران، متعهدین به آموزش و پرورش، افرادی که تحت سرپرستی کمیته امداد هستند و افرادی که پدر و یا مادر آنها دارای معلولیت جسمی باشد می توانند بدون طی دوره آموزش نظامی کارت معافیت خود را دریافت کنند اما این افراد باید تعهدنامه محضری ارائه کنند.
وی در رابطه با ارائه این تعهدنامه گفت: طی مدت سه سال سازمان نظام وظیفه می تواند در مواردی خاص این افراد را برای آموزش نظامی فراخوان کند و در صورت فراخوان باید این افراد خود را معرفی کنند.
رئیس سازمان نظام وظیفه نیروی انتظامی کشور با اشاره به رشد 50 درصدی افراد خود معرف به سربازی گفت : طی سال جاری آمار مربوط به غایبین خدمت سربازی به شدت کاهش یافته است.
رئیس سازمان نظام وظیفه ناجا درباره غیبت افرادی که می خواهند از معافیت ایثارگران استفاده کنند گفت: غیبت هیچ تاثیری در دریافت معافیت ایثارگران ندارد.
وی همچنین از رسیدگی طرح آسان سازی خدمت خبر داد و گفت : این طرح هفته گذشته در کمیسیونهای مجلس مطرح شد و هم اکنون در حال بررسی است.
در این طرح تلاش شده تا خدمات مربوط به حقوق سربازان و مزایای آنها افزایش یابد.