دوشنبه 6 آبان‌ماه سال 1387

حل مشکلات و موانع سد راه نخبگان باعث توسعه علمی کشور می شود

منبع:ایسکانیوز

دانشجوی کارشناسی ارشد رشته مکانیک واحد اهواز در گفت و گو با ایسکانیوز:
حل مشکلات و موانع سد راه نخبگان باعث توسعه علمی کشور می شود
تهران ـ خبرگزاری ایسکانیوز: دانشجوی کارشناسی ارشد رشته مکانیک گرایش طراحی کاربردی گفت :نخبگان با برداشتن موانع و مشکلات سهولت شرکت در کنفرانس ها، کمکهای مالی و معنوی و در اختیار گذاشتن منابع اطلاعاتی جدید بهتر می توانند به فعالیت خود ادامه دهند.
مصطفی شرفی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار گروه دانشگاه باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران "ایسکانیوز" گفت: در سال 1385 در بیستمین جشنواره خوارزمی بین المللی رتبه سوم را کسب کردم و در همان سال در ایران ثبت اختراع داشته ام.
وی افزود: در سال 2008 در انگلستان بازیافت بخارات آب سنگین را ثبت کردم،که از مشخصات این طرح تولید آب سنگین در سایت است که در حال حاضر در شهر اراک برای به هدر نرفتن آب سنگین کاربرد دارد.
وی که از سال 1381 وارد دانشگاه شده از تسهیلات دانشگاهی به تخفیف شهریه ، سفر به حج و هزینه های مالی برای ارائه مقاله ها اشاره کرد.
دانشجوی کارشناسی ارشد مکانیک گفت:عضو باشگاه پژوهشگران هستم و از تسهیلاتی که برای کارهای تحقیقاتی و پژوهشی ارائه داده اند هنوز استفاده نکرده ام.
وی به مشکلات و موانع پیش روی نخبگان اشاره کرد و گفت: هزینه های مالی برای طرحهای پژوهشی ، تحقیقی و شرکت کردن در کنفرانس ها می باشد. و اگر این مشکلات از سر راه برداشته شود تمرکز و کیفیت روی کارهای پژوهشی بیشتر می شود.
شرفی تصریح کرد : درحال حاضر یکی از اعضای بنیاد ملی نخبگان هستم که درسال 1383جهت ارائه خدمات به نخبگان کشور توسط ریاست جمهوری تأسیس شد.